O nás

Dobrý den všem milovníkům osobních financí!

Kdo jsme

Jestli jste nás ještě neznali, tak teď už vás neztratíme. Jsme parta nadšenců, která se odmalička živila vidinou bohatství a majetku. Místo panenek jsme obchodovali s knoflíky a pískem a snili o tom, jak jednou budeme sedět v kanceláři plné chartů.

Nikdo z nás sice ekonomiku nestudoval, ale už v šesti letech jsme věděli, kde nakupovat, abychom vydělali. A že je lepší mít v kapse drobné než panáky. Dneska už máme pár let navíc a naivní představy o bohatství vystřídala vášeň pro osobní finance ve skutečném světě.

Pořád nás baví obchodovat, vydělávat a hledat cesty, jak si polepšit. Jen teď už nevyměňujeme korálky za kolíčky, ale zkoumáme trhy, akcie a investice. A protože víme, jak těžké je najít kvalitní a srozumitelné informace, rozhodli jsme se vás do světa osobních financí zasvětit i my.

Tak se nebojte a přidejte se k nám! Vše podáme s naší oblíbenou dávkou humoru a nadhledu. A kdo ví – třeba jednou i my usedneme v kanceláři s výhledem na burzu. Jen u toho budeme mít tésko a pivo namísto šéfa a saka.

Kam s penězi po první výplatě

Každý z nás si asi pamatuje, jak jsme jako studenti po první brigádě nevěděli, kam s penězi dřív skočit. Většina skončila v knihách, oblečení a předražených pivech. My už tehdy věděli, že takhle bohatství nevyděláme. A tak první stovku strčila parta rovnou do akcií našeho oblíbeného salámu.

Dneska vám samozřejmě neporadíme, abyste hned vsadili studentské příjmy na jeden kupon. Ale snechte alespoň nějakou část stranou. Třeba do ETF fondu, kde vám porostou peníze jako houby po dešti. A až vám studium dojde, budete mít pěkný polštář na skleničku navíc!

Jak na první investice

čLÁNKŮ
rUBRIK
ČTĚNÁŘŮ MĚSÍČNĚ
PLÁNOVANÝCH ČLÁNKŮ